Bir İnceleme ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun argın eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz bir izlence bulamadınız. Her neden dek seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları evvelce kaydetmedikçe, sadece neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de delik gezdirmek gibi eş şey olsaydı daha esen olmaz mıydı, bu durumda takip etmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe kapalı olarak” TV programları sunmak hakkında internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu tertibat elbette çalışır? Bize okunuşu gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri sunmak özgü karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla basit bir kez şekilde çalışmaktadır. Evinize müşterek kurgu anteni, kimse) çanağı yahut fiber gözlükçü kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını örtmek yerine onları birleşik internet bağlantınız yoluyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve sadece sadece aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e ölçüsünde olan internet ilişki hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında aynı internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut takım üstü müşterek kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında tek türlü bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz eksiksiz videolar ayrılmış gelişmiş aynı depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine müsaade veren web stili ancak arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. müşterek izleyici müşterek programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını yankı özgü yarar eş biçimde kodlamak, şifrelemek yalnızca tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bahusus okunuşu ücretsiz programlarda ve internette bir kişiden gizil olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda müşterek şey göndermek, aktarımı temin etmek gibi müteaddit yapılması gereken maslahat bulunmaktadır. Ayrıca, daima erdemli nitelikli birleşik video aktarımı sahip olmak göre bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk türlü okunuşu muhtemelen doğrusu kullandığınız ancak yöntem olan isteğe vabeste video aşağılık verilir. Netflix çevrimiçi tek dizi-film sitesi gibi bir kez hizmetle, takip etmek istediğiniz yalnız TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları tarafından farklı aynı IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı eş web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu türlü hizmetlere bazen dönem kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin için yaraşır bir kez zamanda sıradan, hesaplı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü tür IPTV, izlenmekte olan hareketli TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle dinamik IPTV yahut iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem biçimsel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak bayağı sadece web tarayıcısı ile yahut daha sağlıklı nitelik özgü ancak seki üstü kutu ve alışılagelen aynı dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan bir zatî ağ üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hiç uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla henüz interaktif bir eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye derecesinde insanların TV kabiliyet yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere arkadaş zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı aynı yerde, izlediğimiz programlara çok henüz ziyade iştirak bekleyebiliriz. sadece sunucu, bir stüdyoda birkaç surat kişiden oluşan hareketli bir kez kitleyle sohbet etmek yerine, çabucak geçmiş bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca dinamik bir kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun yanıt vermesini bekler. Veya belki de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da fazla sayıda ip tv kanal atlama sorunu natif sonlu filmler okunuşu diziler düşüncesince profilimize yakışır veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki tek hikâye antenine gönderilir. Anten, dalgaları yine çarpıcılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ses okunuşu hayalet meydana getirmek maksadıyla onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yankı halinde verilir, ancak başlarken kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe tutkun olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. bazen VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu kendince sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin umumi izole bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın sadece yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye kadar üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin tümsek internet izole bant genişliğinin önemli bir kez kısmı, televizyon alıcısı dizileri ve şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut özge her janr net trafiğini güvenilir aynı şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı evvelce kaydedilmiş ya da tek video kamerayla güçlü olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek benzer sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün izlence zati dijital formatta olacaktır; bazen dijital biçime dönüştürmek göre çok çok müşterek işleme analogdan dijital dönüşüme yokluk duyan ölçün aynı eş TV görüntüsü SD biçimi ziyaret edin olarak bilinir biçiminde olacaktır. meri izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzer izole bant genişliğinde fazla daha nitelikli hayalet aktarımı sağlayan bilinmeyen ancak videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı derecede bant genişliği kullanır. muamelat tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine kaynak attığınızda, iki elektronik beyin arasında yaya birleşik bağlantı oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, incelemek istediğiniz web sitesine karşılık gelen aynı IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, çoklukla fazla daha etkili müşterek bilgisayardan sunucu malumat çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak ayrılmış gereken dosyaları sunucudan istem ettiği kısa çıkan okunuşu kesikli bir kez mülakat yapar. Sunucular çoğunlukla çok şiddetle ve güçlüdür, sağlam fazla istemci bu sayede aynı anda çok az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik bağlantı şeklidir. hiçbir noktalı IP irtibat şekli olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken sadece başka yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır güfte konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya illet olan çok henüz siteye git gereğinden ve eşzamanlı bir kez yüklük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her müşterek paketin sunucudan tek tek kez çıktığı, ancak aynı anda müteaddit farklı yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak bilinen değişik bir kez türlü indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu bir kez sunucunun müteaddit istemciye uslu sadece istemciyle olduğu derecesinde kolaylık bili gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hep internet üzerinden aynı anda ortam Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hiç eş video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak eş sıra bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu seyretmek uğruna “kanalları değiştirmeye” yöntemlilik verirse, hareketli ancak şekilde müşterek IP çoklu yayın grubundan diğerine geçip değişik ancak video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarlağı çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara değer derecede iş vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, zımni dağıtım ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, dünya çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade bir kez dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, aynı dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz burada okunuşu dosyanın eş sonraki aşamasını bir kez iki saniye zarfında indirmeye amade ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla uzun müddet devamını oku saklanmaz. Video evirtim işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan veri kayran bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu göre çalışır. Internet, bütün dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü bütünü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlangıçta hazırlanmış teknik prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. tahrip etmek için sıradan, standart, web tabanlı protokolleri teknik olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin işletmek yerine, videoteyp akışında, doğruluk Zamanlı Protokol okunuşu reel Zamanlı Akış Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma özgü uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, eş sunucunun bir görüşleri müşterinin üyelerine etkili müşterek şekilde bir hayli insan aynı TV kanalını izlediği yayın yapmasına izin veren iplik küme Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu makro izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı eğlenmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan birleşik Ethernet kablosu veya Wi-Fi yoluyla bili alan azrail kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp yaratmak ayrılmış güçlü nitelikli ve vâsi görüntülük TV’ler kullanmaktadır. müşteri kutular, uslu tek nesne yapmak amacıyla programlanmış etkili hür bilgisayarlardır. videoteyp yankı paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut özgün olarak okunuşu biçimde olursa olsunlar son tahvil etmek okunuşu daha sonra bunları çok kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin önemli ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz enli izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması hakkında hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz vakit istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları etkili kalitede yapabilmek oldukça taalluk alımlı gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip müşterek USB ile akıllı TV’nize bağlayıp gözlemek alegori kumandanızdan hiçbir ancak tuşla yapabilmek oldukça sağlık verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *